Points of You

“Points of You” Nedir?

Points of You; Kurumlar, Profesyoneller ve Kişisel Gelişim ile İlgilenen Herkes için yaratılmış, Uluslararası Koçluk federasyonunun (ICF) onayladığı bir sistemdir.

Her birimiz yaşam içerisindeki deneyimlerimiz ile oluşmuş bakış açılarına sahip bulunmaktayız ve hayatlarımızda en büyük zorluğu bildiğimiz dışında bir bakış açısını keşfedebilmekte yaşarız. Değişim, gelişim ve kurumsal ya da bireysel büyüme süreçleri ise olayları başka bakış açıları ile görmeye hazır olduğumuzda başlar.

Points of You’nun temelinde dişi tarafımız olarak nitelendirilen yaratıcı, sezgileri ve duyguları kontrol eden sağ beyin ile erkek tarafımız olarak nitelendirilen analitik, analizden sorumlu olan sol beyinin entegrasyonunu sağlamak vardır.

Points of You’da metod; duygu ile mantığın çekişmesinin aynı anda harekete geçirilmesine dayanır. Böylece bilinçaltı savunma mekanizmasını devre dışı bırakıp farklı bir pencerenin açılmasına olanak yaratır. Benliğimizde oluşmuş –meli, -malı kalıpları devre dışı kalır ve yeni düşüncelere, farklı bakış açılarına olanak sağlanır.

Points of You, hayatlarımızda başa çıkmaya çalıştığımız her hangi bir konuya yönelik çalışabilecek, kartlarla oynanan; yetişkinler için tasarlanmış bir oyundur. Altındaki kelimenin anlamı ile belirgin biçimde alakası olmayacak ve tek bir bakış açısını yansıtmayacak resimli kartlar ile oynanmaktadır. Uygulama esnasında düşünce sistemimiz, sezgilerimiz ve duygularımız en yüksek seviyede uyarılır.

Points of You, 4 temel yöntem üzerine kurgulanmıştır.

Soluklanmamızı ve hayatımıza dışarıdan bir göz ile bakmamızı sağlayan DURAKLAMAK

Bizi nereye götüreceğini bilmeden, farklı olana bakabilmeyi sağlayan GENİŞLETMEK

Tüm bakış açılarını inceledikten sonra, bize en uygun olanda netleşmemizi sağlayan ODAKLANMAK

Potansiyeli saptayıp harekete geçtiğimiz aşama olan YAPMAK

 

Points of You Atölye Çalışması

Points of You Atölye çalışması, size; günlük rutininizin dışına çıkıp, hayatınıza ve hayatınıza yön veren dinamiklere uzaktan bakmanıza olanak sağlar. Kurumlar için de aynı mantık ile çalışır. Kurumunuzda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa ve bunu düzeltmek istiyorsanız; problemleri tanımlayabilmek için durmanız ve yalın bir göz ile görmeniz gerekir. Ekipçe gerçekleşecek atölye çalışması sayesinde; katılımcılar içinde bulundukları duruma ve dengelere dışarıdan bir göz ile bakma şansına sahip olur. Yaşadıkları sorunları, çelişkileri, zorlukları net bir şekilde gün yüzüne çıkarır.  Düşünce ve iletişim süreçleri harekete geçirilerek, kurumunuzda; daha sağlıklı kurum içi iletişim ve daha başarılı takım çalışması ile gelişim ve büyüme hedefinize ulaşırsınız. Yalnız, bire bir, küçük veya büyük gruplarla uygulanabilen her türlü konu ve soruna adapte edilebilen interaktif bir koçluk oyunudur. The Coaching Game kitinde 65 kart, 165 sayfalık renkli baskı bir kitap, bir süreç haritası örtüsü ve odak notları vardır. Liderlik Gelişimi, Takım Çalışması, Kurum İçi İletişim… gibi güçlendirilmesi gereken konularda Points of You deneyimi engellerin kalkması, ekipteki her bireyin güçlenmesi ve gelişimi, saygı ve empatinin arttırılması için sonuç odaklı bir çalışmadır.