Points of You ile Koçluk

Points of You ile Koçluk

Koçluk sürecinin sizi bireysel veya kurumsal olarak ileriye götüreceğini biliyorsunuz, bununla beraber daha eğlenceli bir halde bu keyfi yaşamak istiyorsunuz. O zaman sizi “Points of you” ile tanıştırabiliriz. Leila jebelli “Plena Koçluk” sistemine eklenen yeni bir projeyi sizlere duyurmak ve anlatmak istiyoruz.

Bireysel veya kurumsal gelişim değişim süreçlerinde olağan duruma değişik bir açıdan bakmak istiyorsanız çok farklı ve eğlenceli bir deneyime hazır olun!!!

Points of you ile düşünce kalıplarınızda güçlü ve yaratıcı bir araç kullanılmaktadır. Zihin ve iletişim süreçlerinde bireysel veya gruplarda kullanılan bu sistem ile duyguları yöneten sağ beyin ile, analiz ve mantıksal zekayı yöneten sol beyin arasında bağlam sağlamaktadır.

Points of You Metodu Nasıl Çalışır?

Points of you,Duygu ve mantığın yaşamın hem sosyal hayat hem de iş hayatında her an karşı karşıya gelmesi durumlarında bilinçaltının süspanse edilerek farklı bir pencere ile duruma bakılması sağlanmaktadır. Bu sayede, zorunluluklar cümlesi olan –meli, -malı yerine, farklı düşüncelere yer açılmış olacaktır.

Point of you sistemi, kartlar ve görsel materyallerle donatılmıştır. Sistemde bulunan kartlar ve görsel materyaller bizlere kelimenin anlamı ile alakası olmayacak şekilde özenle oluşturulmuş bir sistemdir. Sistemde böylece duygular maksimum seviyede uyarılmaktadır.

Bireysel veya kurumsal olarak Points of You tekniği ile özellikle içinden çıkılamayan sorunlar, sorular ve adımlar için sıkışıklık anında görülemeyen çıkış yolları veya daha farklı bakış açılarını bulmak kolay ve eğlenceli olacaktır.  Seçenekler genişledikten ve farklı çözümler ortaya çıktıktan sonra diğer bir adım ise, seçmek ve seçimle yol devam etmektir.

Point of You Çalışmasının Çözüm için 4 Adım
  • Duraklamak
  • Genişletmek
  • Odaklanmak
  • Yapmak
Points of You ile DURAKLAMAK

Otomatik pilotu devre dışı bırakmak ve nefes almak;  en çözümsüz anlar, sıkışılan noktalarda yapılmakta en çok zorlanan şey aslında tam da bu “duraklamak”

Sadece durmayı başarabilmek ilk ve en önemli adımsa points of you ile durmaya hazır olun

Points of You ile GENİŞLEMEK

Durumlar karşısında sayısız seçeneğiniz olabilir, peki bu seçeneklerine kadar değerlendirmeye alıyoruz, hatta ne kadar görebiliyoruz… Bundan daha farklı seçenekleriniz neler? Yaşamınızda olmak istediğiniz yere ulaşmanın sizce tekbir yolu olabilir mi? İddia ediyoruz ki, çok fazla seçenek var bunları görmek ister misiniz?

Points of You ile ODAKLANMAK

Tüm seçenekleri incelediniz, şimdi sırada en efektif seçeneği bulmak. Rehber sorularla sizin için en uygun seçeneği bulmaya ne dersiniz?

Points of You ile YAPMAK

En önemli nokta sizi başarıya götürecek adım, eyleme geçmek. Artık bir bakış açısından öteye geçip, zaman planlı, ölçülebilir, somut adımlardan oluşan aksiyon planı ile yapacaklar listesi ve adım atmak. Bu aşama ile artık sizin için potansiyelden çok somutlaştırılmış bir adımı uygulamaya başlayın.

Points of you ile, zamanın için yavaşlayıp, anda kalabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz adımlara ulaşabileceksiniz.

Leile Jebelli ile Plena Performans Koçluğunun keyifli bir adımını Points of You metodu ile yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Yorum yap